Entrada destacada

CAMPUS JULIOL 2018: INSCRIPCIONS TANCADES

TANCADES LES INSCRIPCIONS   Si t'interessa aprofundir en el món de l'handbol, seguir gaudint-lo una mic...

dimarts, 31 de gener de 2012

CRONIQUES PARTITS 28 GENER

E. H. Castellbisbal 13 - 17 CHRibes Laszlo Nagy

Bon partit dels ribetants tot I jugar a les 9h del matí. Una primera part molt igualada amb bones actuacions per part dels porters ja que ha acabat amb un 5 a 7 al marcador. La segona part ha començat amb bon peu ja que l'handbol ribes ha sapigut buscar I trobar espais tant a la defensa com al porter local I ha aconseguit una bona renta de gols per encarar el tram final amb tranquilitat. Tot I mancar una mica el joc col•lectiu dels ribetans han sapigut combinar accions de 2 contra 2 I trobar superioritat en la defensa rival.
Al final els visitants s'han acomodat I han rebut un parcial de 4-0, però han sapigut gestionar els minuts finals.
Bon partit de l'infantil CHR Laszlo Nagy que encara li queda molt recorregut per millorar.
EHC Sant Boi 11 - 22 CHRibes Siarhei Rutenka
Vistós i elegant partit el que ens han ofert les jugadores del HR contra el Sant Boi. Les noies del Sant Boi han sortit concentrades i amb voluntat de ser incisives però les del Rutenka han sabut plantar cara i han estat molt efectives en atac, amb un molt bon joc amb les seves laterals, que ha estat una de les claus del partit. La feina en defensa de les visitants, molt ben plantejada i ordenada. Així s'ha arribat a la mitja part amb un marcador de 6 a 13 per les nostres. A la segona part no ha decaigut la concentració, amb un HR que ha continuat aprofitant les seves basses, sense donar treva a les contrincants. Potser ha faltat una mica de precisió en els passes i efectivitat en els penals, l'assignatura pendent del nostre equip. A part d'això, estupendes.

Malgrat la derrota del Sant Boi, felicitats per la seva esportivitat i pel seu esperit competit

Handbol Mataró 24 - 22 CHRibes Juanin Garcia

PARTIT D’ALTA INTENSITAT I ENTREGA ON ELS DETALLS ACABEN DECIDINT EL PARTIT

HRJG MAI VA PERDRE L’ INTENSITAT DE JOC I REMUNTÀ DIVERSES VEGADES PER QUEDAR-SE FINALMENT A DOS GOLS

El partit viscut a Cerdanyola entre HRJG i H Mataró va ser intens i encara que el nostre equip sempre va anar endarrere al marcador, fins i tot a principi del partit amb set gols en contra, amb paciència i bona defensa es va anar remuntant diverses vegades durant el partit.
Va costar molt entrar a una defensa molt ben organitzada del Mataró , que a més ens va aplicar la nostra millor arma que es el contracop.
Passat l’inici  nefast del partit, l’equip mai va perdre el cap i la intensitat i va ser capaç de remuntar abans d’anar al descans i obrir una nova perspectiva a la segona part.
Una forta sortida del Mataró ens va posar cinc gols en contra.
Qualsevol altre equip hagués llençat la tovallola , en  canvi l’equip va defensar amb molta intensitat, es van perdre menys pilotes, es va començar a fer un treball ofensiu  que va obrir forats a la dura defensa i els detalls finalment van jugar en contra nostra: dos llançaments seguits d’extrem al pal que ens haguessin situat a només un gol van frenar la inèrcia de remuntada de l’equip.
Malgrat tot els últims dos minuts l’equip va jugar amb una arriscadíssima defensa individual va finalitzar a solament dos gols de diferència . Uns minuts més i es probable que el nostre equip hagués guanyat donada la superioritat física en aquell moment malgrat tenir l’altre equip molts més jugadors.
S’ha de valorar l’equip rival , que va estar molt regular durant tot el partit, i sobretot la capacitat de superació constant del nostre equip sense donar mai el partit per perdut i amb el convenciment que es podia guanyar.
Res a dir a  la derrota, però sempre podem imaginar que hagués passat si al començament del partit els nostres tres primers atacs que van acabar als pals haguessin entrant i hagués estat l’altre equip qui hagués anant endarrere al marcador
Felicitats a l’equip per aquest molt bona primera fase